Filmy wojsko, relacja ojciec-syn

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje wojsko, relacja ojciec-syn. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

To wstrząsająca opowieść o domowej idylli w cieniu krematoriów, czyli życiu rodzinnym komendanta Auschwitz, Rudolfa Hössa.
Istnienie całego rodzaju ludzkiego zostaje zagrożone, gdy Ziemia zostaje zaatakowana przez przedstawicieli obcej cywilizacji - monstrualne, inteligentne i... zabójcze owady. Bohaterami filmu jest grupa młodych ludzi, którzy wstępują do elitarnej jednostki wojskowej. Morderczy trening ma ich przygotować do ostatecznej rozgrywki z najeźdźcami.
Burzliwe stosunki Napoleona z Rosją, służą jako tło dla splątanego życia osobistego dwóch arystokratycznych rodzin.


Opowieść o powikłanych losach Johnny'ego Casha. Słynny piosenkarz country, ze względu na kolor ubrania zwany "facetem w czerni", był jedną z największych indywidualności muzycznych współczesnej Ameryki. Zdobył sławę, uznanie, majątek... a potem wszystko stracił, uzależniwszy się od alkoholu i narkotyków. Udało mu się jednak stanąć na nogi i odzyskać dawną popularność.

Casshern

6,5
Dobiega końca straszliwa wojna, która pozostawiła świat zniszczony i zatruty. Genetyk dr Azuma stara się o wsparcie rządowe dla swojego programu uleczenie ludzkości. Rząd jednak nie jest zainteresowany projektem doktora. Musi on przyjąć tajną ofertę pewnego ugrupowania militarnego. Niestety podczas prac dochodzi do incydentu i na świat wychodzą mutanty Shinzo Ningen. Jedyną osobą, która może je powstrzymać przed zniszczeniem świata jest wskrzeszony wojownik Casshern.
Roy Neary, pracownik elektrowni, bada przyczyny zakłóceń energetycznych. W pewnym momencie dostrzega obcy statek kosmiczny. Przeżycie spotkania z kosmitami staje się jego obsesją, oraz odbija na życiu rodzinnym. Roy wierzy w to, że spotkanie z obcą formą życia dojdzie u stóp góry Devils Tower, znajdującej się w hrabstwie Crook stanu Wyoming, której wizerunek go prześladuje. Gdy przez przypadek zauważa w telewizji obiekt swoich wizji, postanawia skonfrontować je z rzeczywistością odwiedzając to miejsce. Po czasie okazuje się, że nie jest on jedynym wybrańcem. Wychodzi również na jaw, że w całą sprawę zamieszane jest wojsko, które chce uczestniczyć w spotkaniu z kosmitami. Determinacja Roya sprawia, że udaje mu się przedostać w ściśle strzeżoną strefę. Gdy dochodzi do spotkania z obcą cywilizacją, spośród wielu kandydatów, to Roy zostaje wybrany przez przybyszy z kosmosu jako ich gość, z którymi następnie odlatuje.

Faraon

7,1
Ekranizacja powieści Bolesława Prusa należy do największych przedsięwzięć polskiej kinematografii. Historyczny fresk z dziejów starożytnego Egiptu opowiada o losach młodego faraona – Ramzesa XIII. To opowieść o jego drodze do tronu, walce o władzę z kapłanem Herhorem i nieszczęśliwej miłości do Żydówki, Sary.
Akcja opowieści dzieje się zimą 1945 roku w czasie walki o wyspę Iwo Jima. Głównym bohaterem jest młody marines, James Bradley, który, po zwycięskiej bitwie, razem z pięcioma innymi żołnierzami zatknął amerykańską flagę na górze Suribachi.
Klasyka polskiej kinematografii. Serial Konrada Nałęckiego powstał na podstawie książki Janusza Przymanowskiego, który jest także współautorem scenariusza. Nakręcono trzy serie przygód załogi „Rudego” – łącznie 21 odcinków. PRL-owskie władze chętnie traktowały serial jako materiał propagandowy, prezentujący obowiązującą wówczas wersję historii z polsko-radzieckim sojuszem na pierwszym planie. Janek wstępuje w szeregi Wojska Polskiego do oddziału wojsk pancernych. Zostaje włączony do załogi czołgu o numerze 102. Wraz ze swoimi wiernymi towarzyszami broni Olgierdem, Gustlikiem, Grigorijem i psem Szarikiem rusza wyzwolić ojczyznę. Dla dzisiejszego widza „Czterej pancerni i pies” pozostają znakomitą produkcją wojenno-przygodową. Zrealizowane z rozmachem sceny batalistyczne, trzymająca w napięciu akcja, zabawne dialogi i przede wszystkim doskonałe postacie stworzone przez wybitnych aktorów – to nieprzemijające wartości serialu.
Film oparty na prawdziwych wydarzeniach. Podpułkownik Michael Strobl (Kevin Bacon) jako ochotnik zgłasza się do eskortowania ciała zabitego w Iraku starszego szeregowego Chance'a Phelpsa. Podczas długiej podróży oficer marines dowiaduje się, co dla Amerykanów znaczy poległy żołnierz.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…